Jak wybrać pomiędzy zarządzaną a profesjonalną obsługą IT dla firm

Jak wybrać pomiędzy zarządzaną a profesjonalną obsługą IT dla firm

Osbługa informatyczna firm czyli usługi informatyczne dla firm.
Osbługa informatyczna firm co skorzystam przy umowie na informatyczną obsługę małych firmśrednich firm.

Pierwszym krokiem do zaciągnięcia profesjonalnej obsługi informatycznej dla firm jest zrozumienie, czego potrzebujesz. Jeśli nie rozumiesz, czego potrzebujesz, może to kosztować dodatkowe pieniądze i czas. Można tego uniknąć, planując swoje potrzeby IT z wyprzedzeniem. Menedżerowie i specjaliści IT powinni również być świadomi usług oferowanych przez dostawców usług IT. Robiąc to, będą mogli porównać korzyści płynące z każdej z nich.

Zarządzana usługa IT dla firm

W przeciwieństwie do profesjonalnej obsługi IT dla firm, usługi zarządzane zapewniają kompleksowe zarządzanie usługami dla różnych funkcji IT. Usługi te zazwyczaj obejmują cyberbezpieczeństwo, rozwiązania w chmurze i monitorowanie sieci. W przeciwieństwie do tego, usługi profesjonalne są zwykle na żądanie lub oparte na projektach i mogą obejmować takie obszary, jak strategia biznesowa, transformacja cyfrowa oraz architektura i wizualizacja danych.

Rozwiązywanie problemów informatycznych to najczęstszy powód kontaktowania się z usługami zarządzanymi. Zarządzany dział IT będzie zazwyczaj na wezwanie, więc prawdopodobnie będzie w stanie szybko zareagować na problem. Ci specjaliści mogą być w stanie odwiedzić Twoje biuro lub rozwiązać problem zdalnie. W przypadku mniejszych problemów może być potrzebne tylko wsparcie telefoniczne lub czat online. Jeśli jednak Twój dział IT doświadcza problemów, które wpływają na Twoją działalność, konieczne jest podejście proaktywne.

Usługi zarządzane są również opłacalne. Zapewniają całodobowe wsparcie w przypadku różnych problemów technicznych. Ponieważ usługi zarządzane są świadczone przez 24 godziny na dobę, nie trzeba czekać na godziny pracy, aby rozwiązać problem. Ponadto przez całą dobę będziesz mieć dostęp do dedykowanego zespołu wsparcia, więc jeśli napotkasz problem, nie musisz się martwić o utratę ważnych danych. Plus, zarządzane usługi IT dla firm zwykle pochodzą w ramach umowy miesięcznej, więc można budżet odpowiednio.

Zarządzana obsługa IT dla firm różni się od profesjonalnej obsługi IT dla firm pod wieloma względami. Jedną z głównych różnic między nimi jest zakres prac. Usługi zarządzane oferują stałe wsparcie dla różnych potrzeb technologicznych, podczas gdy profesjonalna obsługa IT dla firm skupia się na konkretnych projektach. Mogą one zmienić pozycjonowanie dostawcy na rynku.

Pulpit jako usługa

Jeśli Twoja firma potrzebuje wsparcia informatycznego dla swoich komputerów, Desktop as a Service może być odpowiedzią, której szukasz. Usługi te umożliwiają zdalne zarządzanie komputerami bez kłopotów i kosztów związanych z utrzymaniem i aktualizacją komputerów stacjonarnych. Eliminują one również konieczność zatrudniania informatyka lub wdrażania sieci VPN.

Desktop as a Service to usługa oparta na chmurze, która dostarcza wirtualny pulpit do każdego urządzenia z dostępem do Internetu. Dostawca usługi zajmuje się całym zarządzaniem zapleczem, w tym bezpieczeństwem, aktualizacjami i przechowywaniem danych. Płacisz tylko za zasoby, których potrzebujesz, co oznacza mniejsze koszty i większą elastyczność dla Twoich pracowników. Można również wybrać pulpity trwałe lub niestałe.

Desktop as a Service jest kompatybilny z systemami opartymi na Windows i Apple, a dostęp do niego można uzyskać na urządzeniach mobilnych. Pozwala to na zwiększenie produktywności pracowników poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na pracowników wsparcia IT. Dodatkowo, usługa ta jest przyjazna dla środowiska, ponieważ nie ma potrzeby zakupu nowego sprzętu, co zmniejsza ilość odpadów elektrycznych. Zauważysz również znaczny spadek śladu węglowego i zużycia energii.

DaaS to wszechstronne rozwiązanie IT, które można wykorzystać do różnych scenariuszy biznesowych, w tym do obsadzania pracowników tymczasowych w szczytowych sezonach, zarządzania wykonawcami i wdrażania oddziałów. Pozwala również na łatwe skalowanie i umożliwia dodawanie kolejnych serwerów, gdy tylko są one potrzebne. Dodatkowo, usługa jest w pełni funkcjonalna na każdym urządzeniu i systemie operacyjnym, a także jest dostarczana z szeregiem pakietów, które będą odpowiadać Twoim specyficznym potrzebom.

Zarządzane bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, czy chcesz chronić swoją sieć przed cyberprzestępcami, czy po prostu chcesz, aby Twoje systemy IT były bezpieczne, zarządzane usługi bezpieczeństwa mogą być dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Usługi te oferują wiele korzyści, w tym całodobowe monitorowanie systemów wykrywania włamań, zarządzanie poprawkami i audyty bezpieczeństwa. Dodatkowo, usługi te można wykorzystać do rozszerzenia istniejącego programu bezpieczeństwa.

Kiedy Twoja firma zleca swoje zabezpieczenia firmie Managed Security Services Provider (MSSP), masz dostęp do fachowych usług bezpieczeństwa i najnowszej technologii. Ponadto, dostawca zajmie się wszystkim, od licencjonowania po szkolenia. Jednak prawdopodobnie największą zaletą outsourcingu bezpieczeństwa jest oszczędność kosztów. Cyberataki są kosztowne, a szkody mogą być katastrofalne. W rzeczywistości 60% małych firm upada w ciągu sześciu miesięcy od cyberataku.

Wraz z rosnącą liczbą naruszeń bezpieczeństwa, rośnie zapotrzebowanie na MSSP. Specjalizują się one we wczesnym wykrywaniu zagrożeń i ochronie, umożliwiając przedsiębiorstwom skupienie się na ich podstawowej działalności. Wiele z tych usług obejmuje również skanowanie podatności, testy penetracyjne i inne funkcje zarządzania bezpieczeństwem. MSSP zapewnią również bezpieczeństwo sieci, co ułatwi pracownikom skupienie się na swojej pracy.

MSSP są doskonałym wyborem dla organizacji poszukujących kompletnego rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa. Zapewniają one ocenę ryzyka, tworzą politykę bezpieczeństwa cybernetycznego i przeprowadzają testy penetracyjne, aby zapewnić bezpieczeństwo sieci. Dzięki temu możesz skupić się na swojej podstawowej działalności i uwolnić zasoby na rzecz zrównoważonego rozwoju. Będziesz mógł również skorzystać z wiedzy MSSP na temat najnowszych technologii.

Dostawcy zarządzanych usług bezpieczeństwa to świetna opcja, jeśli nie masz czasu na zarządzanie zespołem bezpieczeństwa IT. Dostawcy ci dysponują siłą roboczą, aby zapewnić bezpieczeństwo danych i sieci, dzięki czemu personel IT może skupić się na innych ważnych zadaniach. Mogą oni również zajmować się wprowadzaniem nowych systemów, rozwiązywaniem problemów z wydajnością i zapewnianiem bezpieczeństwa systemów.

Bezpieczeństwo sieci

Bezpieczeństwo sieci jest kluczowym aspektem zarządzania IT. Nie jest to tylko kwestia ochrony danych i utrzymania sieci w stanie gotowości do pracy; musi być ona również chroniona przed zagrożeniami niskiego poziomu i atakami wysokiego poziomu. Plan bezpieczeństwa sieci powinien obejmować regularną konserwację i łatanie systemów oprogramowania, integrację sprzętu zabezpieczającego oraz monitorowanie ruchu sieciowego.

Dostawca zarządzanych usług IT może zarządzać i monitorować całe środowisko sieciowe. Ci profesjonaliści mogą pomóc w rozwoju firmy, zmianie lokalizacji biura i rekonfiguracji sieci, a wszystko to przy zachowaniu budżetu. W zależności od potrzeb, zarządzane usługi informatyczne dla firm mogą również obejmować wsparcie typu break-fix oraz informatykę wewnętrzną.

Bezpieczeństwo sieci jest kluczowym elementem prowadzenia działalności gospodarczej i nie zawsze jest czas, aby firmy same się o nie martwiły. Dzięki zespołowi wsparcia IT złożonemu z ekspertów, firmy mogą skupić się na codziennej działalności i strategiach długoterminowych. Dzięki temu procesy biznesowe będą przebiegać bez zakłóceń nawet wtedy, gdy ich sieć zostanie zaatakowana.

Zarządzane usługi IT dla firm są najlepszą opcją dla większości firm. Ci eksperci zarządzają sieciami, punktami końcowymi i technologią. Zajmują się również większymi zmianami w sieci i punktach końcowych firmy. Na przykład, zarządzana usługa IT może pomóc w skonfigurowaniu nowych komputerów stacjonarnych lub migracji serwerów do chmury. Profesjonalne usługi IT dla firm stosują najlepsze praktyki IT, jednocześnie polegając w dużej mierze na kreatywności i krytycznym myśleniu.

Bezpieczeństwo sieci to złożone i wymagające zadanie. Źle zarządzana sieć może powodować duże przestoje, nieefektywne działania biznesowe i poważne ataki na bezpieczeństwo. Dostawca zarządzanych usług IT będzie monitorował i konserwował sieć, zapewniając jej bezpieczeństwo i zgodność z normami branżowymi. Wykonuje również kopie zapasowe danych i minimalizuje przestoje.

Cybersecurity

Cyberbezpieczeństwo staje się ważniejsze niż kiedykolwiek, a firmy potrzebują pomocy, aby chronić swoje dane przed kradzieżą i niewłaściwym wykorzystaniem. Istnieje kilka kroków, które profesjonalna obsługa IT dla firm może podjąć, aby chronić informacje swoich klientów. Zatrudniając eksperta ds. cyberbezpieczeństwa, firmy mogą zapewnić, że ich dane biznesowe i sieć są bezpieczne. Na przykład, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa może przeprowadzić analizę złośliwego oprogramowania i znaleźć ukrytych napastników. On lub ona może również zidentyfikować utajone infekcje i określić podatności sieci.

Aby chronić informacje swoich klientów i chronić sieć swojej firmy, specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa muszą zrozumieć zagrożenia związane z cyberprzestępczością i sposoby ich zwalczania. Powinni oni edukować swoich pracowników w zakresie cyberbezpieczeństwa i posiadać ścisłe polityki bezpieczeństwa w celu ochrony wrażliwych informacji. Te polityki będą chronić Twoje dane, nawet jeśli pracownik popełni błąd. Firmy świadczące usługi profesjonalne są często celem różnych metod, w tym spear phishingu, złośliwego oprogramowania i ataków opartych na ponownym wykorzystaniu danych uwierzytelniających.

Cyberprzestępcy celują w firmy świadczące usługi profesjonalne ze względu na ich poufne informacje. Informacje te obejmują własność intelektualną i strategie. Są one również postrzegane jako miękkie cele przez hakerów. Dlatego dla profesjonalnych firm usługowych kluczowe jest wdrożenie solidnych środków bezpieczeństwa IT. Ważne jest również, aby monitorować swoją sieć pod kątem naruszeń i szybko je naprawiać.

Wraz z postępem technologicznym pojawia się potrzeba wprowadzenia bardziej szczegółowych zasad i nadzoru nad bezpieczeństwem cybernetycznym. W dzisiejszych czasach wiele ataków cybernetycznych jest inicjowanych przez oprogramowanie innych firm. Zapewniając bezpieczeństwo, chronisz swoich klientów i swoją firmę.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]