Odzyskiwanie danych z macierzy RAID obsługa.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Pełny przegląd odzyskiwania macierzy Raid

Właśnie tak sprawuje się odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1
Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Jedną z najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jest odzyskiwanie danych z macierzy RAID z macierzy dysków zgrupowanych w RAID. Po pierwsze, może być setki lub tysiące zmiennych, które muszą być brane pod uwagę. Dzieje się tak dlatego, że chociaż RAID był stosunkowo młodą technologią, gdy został wprowadzony, był już używany od lat przez wiele korporacji i było wiele różnych odmian i modeli dostępnych. W związku z tym istnieje wiele różnych sposobów, w jakie przedsiębiorstwo może wdrożyć i wykorzystać plan odzyskiwania danych z macierzy RAID.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 reputacja należyta zalecenia.

Macierz RAID została opracowana w 1980 roku przez chorwackich specjalistów komputerowych, którzy nazywali się Poleta Volynia. To, co faktycznie zrobili, to wprowadzenie nowego typu systemu plików, który był bardzo podobny do plików NTFS, FAT lub FAT32, ale łączył je z kilkoma innymi własnymi cechami. Został on zaprojektowany tak, aby lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń dyskową na wspólnym komputerze wszystkich użytkowników znajdujących się w tym samym pomieszczeniu – stąd termin Raid Management. Rezultatem ich wysiłków było stworzenie tego, co dziś znane jest jako RAID. Jest on również powszechnie znany jako „Zapasowych Plik” lub „RAID-0”.

Przywracanie danych z macierzy RAID sprawny firma na ratunek.

Istnieją dwa możliwe sposoby implementacji RAID w centrum danych: poprzez zestaw RAID, co oznacza, że każdemu urządzeniu przypisana jest stała pojemność i w tym przypadku logiczny rozmiar dysku zostaje podwojony, lub poprzez RAID-grouping, co oznacza, że każdej grupie urządzeń przypisana jest stała pojemność i w tym przypadku fizyczny rozmiar dysku zostaje podwojony. W przypadku grupowania RAID istnieją trzy elementy: karta Raid, interfejs sieciowy i sam komputer. W przypadku ustawienia Raid, jeden dysk w każdej grupie musi być podłączony do adaptera Raid, a następnie grupa jest ponownie uruchamiana. Jest to proces, który zapewni, że wszyscy członkowie sieci będą mieli pełny dostęp do przydzielonej im przestrzeni dyskowej i że wszyscy będą mogli wykonywać swoją pracę jednocześnie. W związku z tym ustawienie Raid w Zebrze jest określane mianem „pracy równoległej”.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 co należałoby przygotować.

Aby przeprowadzić operację odzyskiwania danych w systemie Raid, należy spełnić kilka warunków wstępnych. Po pierwsze, w centrum danych musi znajdować się macierz niebędąca macierzą RAID, aby można było przeprowadzić operację odzyskiwania danych w systemie Raid. Jak wspomniano wcześniej, jedną z głównych zalet odzyskiwania danych w technologii Raid jest fakt, że wykorzystuje ona całą dostępną przestrzeń dyskową. Dzieje się tak, ponieważ wykorzystuje on tylko tyle miejsca na dysku, ile jest potrzebne do przechowywania całego pliku NTFS. W związku z tym, efektywna konfiguracja Raid zawsze pozostawia przynajmniej jeden niewykorzystany sektor dysku. Jest to ważny czynnik przy rozpatrywaniu wydajności operacji.

Po drugie, przydzielenie macierzy innej niż raid, a następnie podłączenie jej do jednostki odzyskiwania danych raid nie jest łatwe do wykonania. Wynika to z wielkości dysków w przypadku macierzy RAID. W związku z tym, w przypadku awarii niektórych dysków w macierzy non-RAID, cały system ulegnie awarii. Dlatego też, przed przystąpieniem do jakiegokolwiek procesu przechowywania/odzyskiwania danych, należy wszystko dokładnie zaplanować.

Po trzecie, macierz non-raid musi być podłączona do serwera przed wykonaniem któregokolwiek z procesów. Zazwyczaj odbywa się to za pomocą portu FireWire lub standardowego portu Ethernet. W każdym przypadku należy uważnie zarządzać tym procesem, aby upewnić się, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Jeśli wystąpią jakieś problemy, cały system może się zawiesić lub działać niezadowalająco. Dlatego ważne jest, aby przyjrzeć się wszystkim szczegółom i zwrócić szczególną uwagę na szczegóły, nawet jeśli nie trzeba ich znać i rozumieć.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID która efektywność? i jakie są sumy.

Po czwarte, rozważ użycie chipów LSI, zwłaszcza jeśli masz konfigurację RAID 0+1. Prawdopodobieństwo uszkodzenia w wyniku skoków napięcia elektrycznego jest bardzo wysokie. Układy LSI są generalnie bardziej niezawodne przy obsłudze dużych ilości danych i mają długą gwarancję. Ponadto, na rynku dostępne są różne rodzaje kart LSI i należy rozważyć zalety i wady każdego z nich. Jeśli zdarzy Ci się kupić drogą kartę LSI, zaleca się, aby szukać dobrego i niezawodnego dostawcy RAID, który może zapewnić wsparcie dla urządzeń RAID.

Po piąte, należy również współpracować z profesjonalistami od odzyskiwania macierzy RAID. Istnieją różne rozwiązania tam i należy skontaktować się tylko z profesjonalistami, które mogą zagwarantować Ci wyniki jakości. Jeśli nie zamierzasz korzystać z systemu na własną rękę, upewnij się, że używasz go tylko do celów testowych i nigdy nie używaj go do celów innych niż testowanie. Najlepszym miejscem do poszukiwania profesjonalistów jest Internet i spróbuj szukać recenzji, rekomendacji, forów itp.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]