Strona główna

Ważne wskazówki dotyczące wyboru aplikacji do odzyskiwania danych


Rynek odzyskiwania danych ewoluował na przestrzeni lat, aby lepiej odpowiadać na potrzeby użytkowników końcowych. Oto niektóre z kluczowych czynników, które odróżniają wysokiej jakości programy do odzyskiwania danych od konkurencji. Dostępność: programy do odzyskiwania danych mają różne kształty i rozmiary. Aby znaleźć najlepsze narzędzie, sprawdź, czy program, którego szukasz, jest dostępny w aktualnie używanym systemie. Jeśli nie lub jeśli planujesz wyjść z obecnego okna, wybierz program do odzyskiwania danych, który może działać nawet w najnowszych wersjach wszystkich systemów operacyjnych.

Funkcjonalna elastyczność: dobry program do odzyskiwania danych musi działać na dowolnym komputerze z systemem Windows. Oznacza to, że nawet jeśli masz komputer 2021, istnieje duże prawdopodobieństwo, że program, którego szukasz, będzie na nim działał. Szybkość: Ponieważ system Windows działa szybko na procesorze i pamięci, tak samo jest z narzędziem do odzyskiwania danych. Aby przetestować szybkość różnych programów w różnych systemach operacyjnych Windows, po prostu otwórz dysk rozruchowy systemu i wykonaj sprawdzenie dysku. Im więcej razy uruchomisz sprawdzanie dysku, tym szybszy stanie się twój komputer.

Nie zapomnij ze oprócz logicznego odzyskiwania danych może być tez konieczne recovery po uszkodzeniu fizyczne czy elektroniczne

Sprawny komputer to też czysty fizycznie komputer
ale i dane uporządkowane
i zdefragmentowane

Nasze dane mogą być na nośnikach które uległy awarii fizycznej czy elektronicznej. Nie prawidłowe działanie programu to nie koniecznie problem programowy.

Czasem dla sprawnego działania potrzebny jest odpowiedni program albo klimat otoczenia

Funkcja prostego skanowania / przywracania: dobry program do odzyskiwania danych musi być w stanie wykonać proste skanowanie i przywracanie dysku. Oprogramowanie powinno być w stanie wykonać to zadanie w ciągu kilku minut. W rzeczywistości istnieje wiele programów, które pozwalają użytkownikowi na przyrostowe lub różnicowe skanowanie dysków. Oznacza to, że gdy użytkownik przeprowadzi wyszukiwanie i nie znajdzie żadnych danych, może po prostu zdecydować, czy kontynuować wyszukiwanie, czy wykonać operację przywracania. Dobry program powinien być w stanie pozwolić użytkownikowi zdecydować, jakiego rodzaju operacji użyć.

Łatwe skanowanie i przywracanie: W oprogramowaniu do odzyskiwania danych powinna znajdować się funkcja inteligentnego skanowania. W tym miejscu oprogramowanie sprawdza dysk twardy, identyfikuje najbardziej potrzebne dane, a następnie pozwala użytkownikowi zdecydować, w jaki sposób chce je odzyskać. Wybór konkretnego pliku do przywrócenia powinien być dla użytkownika wystarczająco łatwy. Najbardziej zaawansowane oprogramowanie do odzyskiwania danych pozwala na łatwe wybranie i przywrócenie określonego pliku lub folderu. Jeśli tak się nie stanie, użytkownik powinien być w stanie określić ramy czasowe, w których określony plik lub folder zostanie przeskanowany i odzyskany.

Środowisko odzyskiwania o wysokiej dostępności: Powinieneś mieć środowisko odzyskiwania o wysokiej dostępności. Oznacza to, że odzyskiwanie danych powinno być możliwe, nawet jeśli dysk twardy ulegnie awarii. Zapewni to szybkie odzyskanie utraconych danych. Na przykład, jeśli zgubisz ważny plik, powinieneś być w stanie szybko go zlokalizować i przywrócić bez konieczności czekania na naprawę dysku twardego.

Funkcja łatwego przywracania: Gdy odzyskiwanie danych nie powiedzie się, użytkownik powinien mieć możliwość łatwego przywrócenia jednego lub więcej fragmentów danych z pliku do pliku. W tym miejscu należy użyć określonej opcji przywracania plików. Powinno to umożliwić użytkownikowi wybranie określonego pliku, a następnie łatwe przywrócenie go do poprzedniego stanu. W wielu przypadkach byłoby możliwe znalezienie kilku podobnych plików do wyboru i przywrócenie ich wszystkich do podobnego stanu. W większości przypadków udane odzyskiwanie plików obejmuje funkcję przywracania, która umożliwia odzyskanie pliku z różnych fizycznych lokalizacji na dysku twardym.

Cena: Gdy szukasz aplikacji do odzyskiwania danych, cena może być bardzo dużym problemem. Jednak możliwe jest uzyskanie oprogramowania do odzyskiwania danych w niskiej cenie, jeśli robisz zakupy ostrożnie. Najlepszym sposobem na znalezienie tych tanich aplikacji jest porównanie kilku różnych dostawców usług i sprawdzenie, kto oferuje najwięcej funkcji i usług w danej cenie.

TestDisk: Jednym z najlepszych sposobów określenia sukcesu odzyskiwania danych jest testowanie różnych systemów plików na jądrach. Dysk testowy można skonfigurować do emulacji różnych systemów plików, aby użytkownik mógł sprawdzić różne fizyczne warunki systemu. Po użyciu płyty testowej użytkownik może zdecydować, który system wymaga najwięcej pracy. Jeśli użytkownik nie ma problemu z przywróceniem konkretnej partycji, może chcieć kontynuować naprawę innych partycji. Symulując wiele warunków fizycznych, dyski testowe mogą pomóc użytkownikom w podejmowaniu szybszych i skuteczniejszych decyzji.